Naše vozidlá

 

 

FORD Transit Custom 9 miestne vozidlo ( 8 + 1 )

Maximálne spoľahlivý

Nový Ford Transit Custom bol podrobený naozaj úplne komplexnému testovaniu úžitkových vozidiel. Overenie odolnosti trvalo 6 mesiacov a spočívalo v simulácii 10 rokov u extrémne náročného zákazníka, ktorý svoje vozidlo vôbec nešetrí.

Pohodlný interiér

Nový Ford Transit Custom ponúka elegantný interiér na úrovni osobných vozidiel v kombinácii s vyššou mierou komfortu, praktickosťou pri každodennom používaní a nadštandardným spracovaním. Vnáša do triedy jednotonových vozidiel nový stupeň príťažlivosti.

Päťhviezdičková
bezpečnosť vás chráni

Transit Custom je vôbec prvou dodávkou v tomto segmente, ktorá získala v oblasti bezpečnosti cestnej premávky Euro NCAP, plných 5 hviezdičiek. Okrem iných bezpečnostných inovácií je nový Ford Transit Custom taktiež prvým novým vozidlom vo svojom segmente, ktoré bolo vyvinuté so zohľadnením najnovších protokolov Euro NCAP pre úžitkové vozidlá.

Úplne nový systém vetrania a klimatizácie

K dispozícii sú dva úplne nové systémy. Ponúkajú podstatne vyšší prietok vzduchu a lepší výkon kúrenia či chladenia. Súčasťou elektronického ovládania sú tri otočné ovládače. Zákazníci si môžu zvoliť štandardné vyhrievanie s recirkuláciou alebo manuálnu klimatizáciu v prednej časti. Pre zadný priestor pri modeloch kombi je možné zvoliť samostatný klimatizačný systém.

Maximálna ochrana vďaka tuhej karosérii

Nový Transit Custom je vôbec prvý Transit, pri ktorého konštrukcii sa uplatnila vysokopevnostná oceľ s prímesou bóru. Bórová oceľ a ďalšie vysokopevnostné prímesy ocele tvoria cez 40% karosérie, a to vrátane komponentov tvoriacich ochranný rám okolo priestoru pre cestujúcich. Vďaka tomu je karoséria veľmi ľahká a súčasne robustná. Celá konštrukcia karosérie bola optimalizovaná s využitím viac ako 4500 počítačových simulácií a reálnych 30 bariérových skúšok celého vozidla.

Zdokonalený systém airbagov

Nový Transit Custom je vybavený čelnými, bočnými aj stropnými airbagmi pre vodiča a spolujazdca. Airbagy majú zdokonalený systém aktivácie. Rovnako ako v najnovších osobných vozidlách Ford sa vo výbave nachádza aj neosový stĺpik riadenia s možnosťou nastavenia, ktorý v prípade čelného nárazu vo vysokej rýchlosti pomáha znížiť riziko zranenia hlavy a hrudníka vodiča.

ESP vám pomôže udržať vozidlo pod kontrolou

Elektronický stabilizačný systém ESP priebežne monitoruje pohyb vášho vozidla. Rozpozná akékoľvek odchýlky od zvolenej jazdnej stopy, napríklad začínajúce šmyk, a automaticky koriguje jazdnú dráhu vozidla, aby ste si udržali nad ním plnú kontrolu. Táto technológia tiež skracuje brzdnú dráhu.

Bezpečnejšie brzdenie bez ohľadu na zaťaženie

V novom Transite Custom nájdete protiblokovací systém bŕzd ABS v kombinácii so systémom elektronického rozdeľovania brzdnej sily medzi prednú a zadnú nápravu EBD podľa toho, či je vozidlo prázdne, alebo plne naložené. Výsledkom je efektívnejšie brzdenie a stabilné riadenie, čo je obzvlášť dôležité pri brzdení v zákrute. Systém tiež skracuje brzdnú dráhu.


Loading…